Wolvega's International Yearling Sale WIYS
op zaterdag 26 augustus 2023

Op zaterdag 26 augustus vindt de zevende editie plaats van de Wolvega International Yearling Sale. De dagindeling is als volgt:
13:00 uur (vanaf) bezichtiging van de jaarlingen in de stallen
15:00 uur voorstellen der jaarlingen
16:30 uur snackbar open (er is ook een buffet voor 37,50 Euro, waarvoor men zich moet opgeven)
18:00 uur opening door John Bootsman
18:05 uur aanvang veiling.

Als je een tafel in de veilingzaal wilt reserveren voor het programma vanaf 18:00 uur dient men zich aan te melden. Zie ook ondereen deze pagina.
In andere zalen kan men de veiling via schermen volgen.
De veiling is ook via de live-stream van Victoria Park Wolvega thuis te bekijken. Link staat op de website van de veilingorganisatie.
Voor een artikel over de veiling: zie onderaan deze pagina.

Advertentie in 'De Paardenkrant'

De Fokkersvereniging heeft op de woensdag vóór de veiling onderstaande adverentie
geplaatst in het weekblad "De Paardenkrant", dat door veel vakmensen uit de hippische sporten
wordt gelezen. Er stond in dit blad ook een artikel van de hand van Ferry Hollander over
de actualiteit. Pure reclame voor onze sport en fokkerij.

topper

toppertopper

Boven: Dit is het blad waarin onze advertentie staat, midden boven op de rechterpagina.
(op blz. 14). Deze krant uit 2022 omvatte 24 pagina's, waarvan slechts 2 met advertenties.
Het blad heeft dichtgevouwen een groot A3-formaat en de advertentie is goed leesbaar.
Aantal abonnees: 3.500 - Geschat bereik: ca. 40.000 personen.
In deze krant staat ook wekelijks een artikel van Ferry Hollander
over actuele zaken in de drafsport. Deze keer over WK Rick Ebbinge.

Publicatie op horses.nl

De Fokkersvereniging heeft op de dinsdag vóór de veiling een publicatie laten plaatsen
op de website www.horses.nl. Dit bevatte het onderstaande artikel van van Ferry Hollander over
de veiling, aangevuld met enkele foto's. Geschat bereik: ca. 200.000 personen.

topper

Voor het hele artikel over de Int. Yearling Sale in Wolvega op www.horses.nl:
Click HIER

Publicatie op Facebook:

Gekoppeld aan het bericht op de website www.horses.nl is er een ingekorte versie geplaatst op Facebook,
waar veel vaste volgers bij zitten. Zij hebben dus onderstaand bericht gezien en konden doorclicken
als ze het hele bericht op horses.nl wilden lezen. Dit bericht is 5 keer gedeeld door ontvangers en
zo ontstaat hopelijk een sneeuwbal effect.

topper

Artikel:
Wolvega veilt voor de zevende keer

artikel uit Draf&Rensport nr. 32 d.d. 10 aug. 2023
door Ferry Hollander

Deze tekst staat ook op de veilingwebsite en
op het commerciële nieuwsbericht van www.horses.nl
.

Op zaterdag 26 augustus vindt de zevende editie plaats van de Wolvega International Yearling Sale. En qua aantal jaarlingen zetten ze een record neer. Er komen 98 paarden onder de hamer. De bezichtiging begint vanaf 13.00 uur op Victoria Park en de veiling zelf om 18.00 uur. De dag erna is de TCT Derby Day plus de Grand Prix Steven Bijkerk met ruim 200.000 euro prijzengeld!

Net als voorgaande jaren is er een heel divers aanbod. Van de 98 paarden zijn er 74 Nederlanders, 12 Zweden, 4 Duitsers, 2 Belgen, 2 Denen en 19 Fransen waarvan 15 met de dubbele nationaliteit. Er zijn 60 verschillende vaderpaarden present maar de producten van Explosive Matter en Muscle Mass zijn met elk vier stuks in de meerderheid. Ook opvallend is dat zowel de Elitloppet-winnaar Hohneck als Prix d’Amerique-winnaar Hooker Berry producten in de veiling hebben. Voor elke inbrenger is dat een droom want actueler kan niet. De trend dat het aandeel van de Nederlandse fokproducten steeds groter wordt op de veiling, zet zich door. Volgens John Bootsman is dat heel makkelijk te verklaren: “Dat is mede een gevolg van de Trotting Classics Tour met hoge fokpremies, die in tegenstelling tot de normale regeling altijd voor 100% terugvloeien naar de Nederlandse fokkers. De afgelopen jaren is er positief gereageerd op de komst van de TCT en dus laten fokkers hun producten steeds vaker Nederlands registreren. En dat zal ook weer een positieve invloed hebben op de potten van de Nederlandse klassiekers. Overall wordt het steeds interessanter om Nederlandse paarden te fokken én te kopen. Wie ik denk dat de salestopper gaat worden? Ik hoop #90 Matthews Boko want dat is volgens mij iets bijzonders.”

De kampioenen van morgen
Met Velten von FlevoLorens FlevoMax OccagnesLuciano Lobell en Metta Invicta zijn er al meerdere Derbywinnaars geveild in Wolvega en ook dit jaar zitten er weer enkele pareltjes tussen. De kwaliteit van de 98 jaarlingen is eigenlijk te groot om slechts enkele paarden uit te lichten, maar op de baan is de laatste tijd veel reclame gemaakt voor #12 Paris Z als halfzus van Jofferprijs-winnares Normaal, #22 Pomona Flevo als halfzus van seriewinnares Meghan Flevo, #24 Malo Renka als halfzus van Jace Renka (de eerste TF’er die een Nederlandse klassieker won), #34 Precious Boy AJ als halfbroer van Magic Boy AJ, #43 Mary Dynamiek als halfzus van de in Frankrijk winnende J’Aime Heuvelland, #66 Velten Stonehenge als halfzus van Velten Red Red Red, #78 Penny Schermer als volle zus van Lover Schermer, #85 Powergirl Flevo als halfzus van de geweldenaar Novato, #87 Pantani Renka als halfbroer van Newton Renka, #94 Pehoe Boko als halfzus van Nadia C Boko en #95 Purple Flevo als halfzus van Maverick.

Ook staan er producten op de veiling van een aantal onbewezen moeders die dankzij hun verrichtingen wel erg interessant zijn. Bijvoorbeeld #14 Pegasus Vrijthout als zoon van de klassieke Hertogin Fanatic, #39 Phineas T Boko als zoon van topmerrie Fame Boko, #64 Pathway Fortuna als dochter van Vincennes-winnares Freeway Fortuna, #65 Mister Parker als zoon van de in Frankrijk winnende First Things First, #74 Petrolwiets als zoon van de tonwinnares Unar Bi, #82 Mae Scott als dochter van de Franse tonwinnares Enchilada Face en #89 Pandora Rensuma als dochter van Merrie Derby-winnares Kodaira Rensuma. Maar er is nóg meer bewezen bloed op de markt uit moederlijnen die jaar in jaar uit goede producten afleveren.

In de eerste zes edities zijn er genoeg toppers voor een relatief klein bedrag afgeslagen. Bijvoorbeeld Keytothehill (€4.500)Kimberly’s Wish (€4.500)Kate Baldwin (€4.000)Gerben (€3.500)Luuk Schermer (€5.500)Pearl Vrijthout (€7.500) en Niagara River (€5.500). Het is voor een ieder de uitdaging om de koopjes er dit jaar weer uit te filteren. Alle beschikbare video’s komen online op www.yearlingsale.nl, het YouTube-kanaal YearlingSale Wolvega en op de Facebook-pagina Wolvega International Yearling Sale. De catalogus is online te downloaden en fysiek verkrijgbaar op Victoria Park.

topper

Boven: Beeld van een eerdere veiling op Victoria Park Wolvega.

Hieronder: Dit is bovengenoemde #90 Matthews Boko,
een paard met een "dubbele nationaliteit": NL en Frans
,
startgerechtigd in de Klassiekers van beide landen!
Hij werd verreweg de duurste van de veiling.
Van alle paarden zijn zulke filmpjes te zien via Facebook.

Veilingresultaten per nationaliteit
Er waren 3 afwezigen: #4, #32 en #74, zie onderaan de lijst.
Voor twee paarden werd de minimumprijs (2.000) niet geboden.
25 paarden werden ingehouden: doordat de verkopers gingen meebieden naar hun
minimumprijs werden ze niet verkocht tijdens de veiling, mogelijk daarna wel.

VERSLAG VEILING
Het verslag volgt na publicatie in het blad Draf&Rensport

WEBSITE VEILING
Voor de website van Int. Yearling Sale in Wolvega
met de gegevens en filmpjes van alle jaarlingen:
Click HIER

VERDERE INFORMATIE
Voor de veilingresultaten van vorig jaar: Click hier

Lees het artikel "Een jaarling kopen en dan?", over trainingskosten etc.
Click hier

En over het beleren van jaarlingen: Click hier

© Copyright Fokkersvereniging